szlifowanie betonu

Beton dzięki przystępnej cenie oraz prostej technologii wykonania jest bardzo popularnym materiałem do budowy posadzek, szczególnie w obiektach o charakterze przemysłowym.

Niestety oprócz niewątpliwych zalet posiada również wady. Niezabezpieczona betonowa posadzka bardzo łatwo ulega zarysowaniom, wchłania wszelkie ciecze które z czasem odbarwiają powierzchnię. Dodatkowo beton wydziela pył, przez co bardzo trudno utrzymać jest wymaganą czystość w obiekcie.

Nasza metoda szlifowania betonu tworzy bardzo płaską i gładką powierzchnię, idealną do zastosowań przemysłowych która jednocześnie ma estetyczny wygląd.

Wyjątkowo gładka, szlifowana powierzchnia ma same zalety:
Technika szlifowania betonu polega na:

Rozwój technologii szlifowania betonu oraz nowa generacja impregnatów i utwardzaczy do betonu sprawiła, że ten rodzaj materiału stał się wręcz idealny, jako posadzki sklepowe, warsztatowe, lub nawet domowe.

Dzięki swoim właściwościom, polerowany beton nadaje się do zastosowania we wnętrzach przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Polerowany beton spełnia wymagania certyfikacji LEED (Leadership In Energy and Environmental Design).

Będąc produktem naturalnym - nie wydziela zapachu, nie zawiera rozpuszczalników, które dostają się do powietrza.
Technologia szlifowania betonu może być stosowana zarówno do starych posadzek jak i nowych.

W przypadku starych posadzek betonowych kolejność procesu jest następująca:
W przypadku nowych posadzek betonowych możliwości jest więcej:

Podsumowanie:

Szlifowana betonowa podłoga jest podłogą ekologiczną, estetyczną oraz zdecydowanie bardziej ekonomiczną w porównaniu do podłóg akrylowych czy żywicznych.


Szlifowanie betonu
Podszlif padami Superbłysk i DiamentLux